Збір вихідних даних

Розробка або підготовка проектної документації будівельних об'єктів завжди починається зі збору вихідних даних для проектування. Процес цей кропіткий і дуже затратний за часом. Без професійних знань та практичного досвіду отримання повного пакету узгоджених документів для об'єкта проведення будівництва може тривати кілька місяців. Не кожен може розбереться з тим, які необхідні інженерні дослідження, юридичні відомості, як отримати технічні умови, де замовити геологічне обстеження ділянки та топозйомку.

Вихідні дані для проектування
Своєчасно правильно оформлені дозвільні документи будівництва є основою наступного етапу будівництва – розробки проекту. Але обов'язково необхідно врахувати, що збір вихідних даних для проектування житлових будинків, торгових, промислових, адміністративних будівель докорінно відрізняється. Є багато нюансів у передпроектній підготовці та за місцем розташування майбутнього об'єкта. Наприклад, вартість збору вихідних даних об'єкта для проектування у Запоріжжі та великих містах буде вищою, ніж у регіонах, оскільки перелік необхідних документів буде більшим.

Перелік вихідних даних для проектування
На території України перелік вихідних даних для проектування має такий вигляд:

Документи, що встановлюють право на земельну ділянку, що планується до використання – акт власності або договір оренди.
Дозвол (постанова, розпорядження) органів місцевої влади на проектування та будівництво заявленого об'єкта.
Узгоджені документи, що дають дозволи на будівництво, що регламентують граничні параметри проекту та обмеження, що накладаються. Деякі з них:

  1. Регуляторні ТУ – дозволи від місцевих органів регулювання та нагляду (санітарно-епідеміологічної служби, пожежної охорони тощо).
  2. Технічні умови для підключення до інженерних мереж газо-, водо-, електропостачання, каналізації та інших. Отримують їх у представництвах підприємств, відповідальних за експлуатацію відповідних комунікацій.
  3. Архітектурно-планувальне завдання – АПЗ (з 2009 року замінено МУОЗЗД). Видається органом архітектури регіону. Актуально для об'єктів будівництва, розташованих у Запоріжжі та деяких великих містах.

Дані інженерних та геологічних досліджень. До них відносять:

  1. Техобстеження та обміри будівлі у разі її реконструкції.
  2. Топосъемку, що є топографічний план плями будівництва з прилеглої територією, який наносять підземні мережі комунікацій. Проводиться під час будівництва на площах, розташованих у місті або на місцевості з вираженим рельєфом.
  3. Геологію ділянки забудови, що відображає фізичні та механічні властивості ґрунту. Проводять для всіх об'єктів – для визначення особливостей зведення фундаменту будівлі та її виду.
  • Завдання проектування.

Завдання проектування.

Склад, оформлення та порядок отримання необхідних документів регулюються положеннями про вихідні дані для проектування, ГОСТ, ДСТУ, нормативної документації України. Перелік даних для конкретного об'єкта будівництва визначається на підставі вимог місцевих органів влади та відомств, які здійснюють архітектурний нагляд.

Юристи та інженери компанії «ПроектАкваБуд» допоможуть отримати повний пакет документів та дозволів для будівництва об'єктів будь-якого призначення. У найкоротші терміни зберемо необхідну інформацію, виконаємо передпроектні роботи, проведемо інженерні, геологічні та топографічні дослідження, складемо грамотне завдання на проектування.

Отримання вихідних даних для проектування будівель є обов'язком забудовника. Однак усі необхідні документи та відомості можуть бути отримані його повноважним представником за довіреністю. Фахівці ТОВ «ПроектАкваБуд» при зборі даних враховують усі умови та нюанси, залежні від призначення, розташування майбутньої споруди. Це забезпечує успіх подальшого проектування та зведення об'єкта. З нами ви не дізнаєтесь, що таке простої, фінансові втрати та юридичні проблеми.

Заказать расчет

Ваше имя
Контактный телефон

Наші контакти

akvabudproekt@gmail.com